Catering dietetyczny.. Czy naprawdę warto?

Podejmując wyzwanie o lepszą sylwetkę nie sposób nie omówić tematu odżywiania, które jest tutaj kluczowym czynnikiem prowadzącym po sukces. Osoby rozpoczynające swoją metamorfozę często borykają się z problemem wyboru odpowiednich produktów żywieniowych, ilości przyjmowanych kalorii w ciągu doby, proporcji makroskładników (białek, węglowodanów i tłuszczy) oraz kompozycji posiłków w całodziennej racji pokarmowej.

W kształtowaniu sylwetki, ale nie tylko bo również sprawności fizycznej i zdrowia prawidłowe odżywianie stanowi 60% sukcesu, trening zajmuje drugie miejsce i stanowi 30%, na trzecim miejscu plasuje się regeneracja (głównie odpowiednia ilość snu) i wpływa w zaledwie 10% na Twoją formę.

Te trzy czynniki są ściśle skorelowane ze sobą i nie istnieją osobno. Zawsze używam porównania do trój-podporowego stołu. Jak myślisz co się stanie gdy odetniemy stolikowi dowolną nogę, nieważne którą? ... Identyczna sytuacja występuje tutaj. Nieważne czy odpuścisz dietę, aktywność czy regenerację budowanie formy będzie znacząco spowolnione lub całkowicie zatrzymane.

Wprowadzanie zmian w swoim żywieniu będzie wymagać od Ciebie dodatkowej ilości czasu i doskonałej organizacji przynajmniej na początku dopóki nie wejdziesz w rytm. Z przygotowaniem posiłków nie powinno być problemu jeżeli możesz poświęcić 1-1,5 godziny w ciągu doby na ich przyrządzenie. Problem pojawia się wtedy gdy wyraźnie brakuje Ci czasu w ciągu dnia. Wtedy dobrym wyborem może okazać się skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego, który codziennie będzie nam dostarczał świeże, odpowiednio skomponowane posiłki.

Jak to wygląda?

Codziennie rano o ustalonej wcześnie godzinie kurier przywozi pod wskazany adres (dom lub praca) torbę z Twoimi posiłkami. Jest możliwość wyboru konkretnych dni w tygodniu, np. od poniedziałku do piątku lub codziennie. Twoim zadaniem jest zjedzenie ich o określonych porach. Dzięki cateringowi nie przejmujesz się codziennym przyrządzaniem i zaoszczędzasz około 1,5 godziny dziennie na inne czynności, np. spędzenie czasu z rodziną, pracę czy pasje. Prowadzisz zdrowy styl życia, który nie wymaga od Ciebie zbyt wiele, a Ty przekraczasz kolejne granice i zmierzasz po sylwetkę marzeń.

Czy naprawdę tego potrzebuję?

Na to pytanie każdy z osobna musi sobie odpowiedzieć. Catering dietetyczny jest bardzo wygodną formą zdrowego odżywiania, którą można go stosować długofalowo, ponieważ posiłki są bardzo urozmaicone i przy tym smaczne. Baza przepisów jest ogromna, dzięki czemu posiłki nie powtarzają się często (średnio co dwa miesiące) co nie powoduje dietetycznej nudy. Sam korzystam kilka dni w tygodniu z opcji cateringu, są to z reguły dni, w których mam bardzo dużo pracy i ciężko jest mi jeszcze myśleć o gotowaniu. Catering w takie dni sprawdza się u mnie w stu procentach.

Oto przykłady posiłków cateringu, z którego korzystam przez większość dni tygodnia:

 

Omlet dyniowy z serkiem
brzoskwiniowo-kokosowym i żurawiną

Czarniak w białym winie z pure
z zielonego groszku z kolorowym ryżem

 

Sałatka z wędzonym łososiem i quinoą

Jarmużowe kaszotto z dynią

Sałatka z buraczkami i komosą

 

Sałatka z tuńczykiem

Mikołajowa niespodzianka od Dietific ;)

 

Do każdego zestawu załączone są:
sztućce, serwetka i dwie herbaty ;)